IB BİYOLOJİ ÖZEL DERS VE HAZIRLIK KURSUYLA HÜCRE YAPISINDAN GENETİĞE KADAR TÜM KONULARI EZBERLEMEDEN ÖĞRENİN

IB Biyoloji’de başarılı olmak isteyen öğrenciler için sadece IB öğretmenleri tarafından verilen IB Biyoloji özel ders ve hazırlık kursları. IB Biyoloji özel ders ve IB Biyoloji hazırlık kursları, Higher Level | HL ya da Standard Level | SL için ayrı ayrı programlanmıştır. IB Biyoloji, IA ya da EE desteğine mi ihtiyacınız var? Hiç vakit kaybetmeden 7 için yola çıkalım!

IB® BİYOLOJİ DERSLERİ

Online! Londra! İstanbul! ABD!

7 ÜZERİNDEN 5.96 ORTALAMA

Neden mi TestPrep’in IB Biyoloji dersleri? Sebep çok açık: Examiner IB Biyoloji öğretmenleri, ezberlemeden öğrenmenizi sağlayan tecrübeli öğretmenlerle siz de 7 alma yolunda hızla ilerleyin

6-KİŞİLİK IB BİYOLOJİ SINIFLARI

Pre-IB, Mid-IB ve IB Revision Biyoloji dersleriyle grup ders alabilirsiniz. TestPrep’in IB Biyoloji grup ders sınıfları, en verimli öğrenci/sınıf oranına sahip. İnteraktif olarak IB Biyoloji dersi alın.

10 IB BİYOLOJİ DENEME SINAVI

Hem IB Biyoloji past paper hem de IB Biyoloji Questionbank ile IB Biyoloji sınavlarına hazırlanın. Sizi bekleyen tüm IB Biyoloji sorularına cevap verin ve tam puan alarak hayalinizdeki okullara kabul almaya yaklaşın.

IB BİYOLOJİ DERSLERİMİZ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

IB programında yenisiniz ya da IB Biyoloji derslerine başlamadan önce bir kaç soruya cevap mı arıyorsunuz? Bu SSS size yardımcı olmazsa bizi hemen arayabilirsiniz ya da WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Merhaba! Harika bir soru. Herhangi bir konu zor olabilirken, IB Biyoloji HL konu derinliği ve kapsamı nedeniyle özellikle yorucu olabilir. Ancak, sizi korkutmasına izin vermeyin! Pozitif bir tutum, etkili öğrenme alışkanlıkları ve öğretmenler ve ders kitapları gibi destekleyici kaynaklar ile bu konuda kesinlikle başarılı olabilirsiniz. Ve unutmayın, bir konu zor olsa da en önemli şey ilginiz ve heyecanınız. Umarım bu yardımcı olur!

Agricultural Engineering
Agriculture, General
Animal Sciences
Anthropology
Athletic Training
Biochemistry
Biology, General
Biomedical Engineering
Biotechnology
Botany
Chemical Engineering
Chemistry
Communication Sciences and Disorders
Ecology
Emergency Medical Technology
Environmental Engineering
Environmental Science
Environmental Studies
Exercise Science
Fishing and Fisheries
Food Science
Foods, Nutrition, and Wellness Studies
Forensic Science
Forestry
Genetics
Geology
Gerontology
Industrial Engineering
Marine Biology
Marine Sciences
Mechanical Engineering
Molecular Biology
Natural Resources and Conservation
Natural Resources Management and Policy
Neuroscience
Nuclear Engineering
Nursing (RN)
Nutrition Sciences
Pharmaceutical Sciences
Physical Education Teaching and Coaching
Practical Nursing
Pre-Physical Therapy
Predentistry
Premedicine
Prenursing Studies
Psychology
Public Health
Soil Science
Statistics
Surgical Technology
Wildlife, Fish, and Wildlands Science and Management
Zoology

IB derslerinin sınav formatında değişiklikler olabilir. Bu sebeple, sayfamızı güncel tutmak adına, güncel IB sınav süresine ulaşmak için, IB Biyoloji sayfasınının linkini ekliyoruz, tıklayabilirsiniz

IB BİYOLOJİ ÖZEL DERSLE POTANSİYELİNİ EZBERLEMEDEN ORTAYA ÇIKARALIM

IB Biyoloji’nin zorluğuna meydan okumaya hazır mısın? Doğru öğretmenler ve kararlılık ile bu dersi başarıyla tamamlayabilirsin ve akademik hedeflerine ulaşabilirsin. Kendine ve geleceğine yatırım yaparak, konuda uzman ve deneyimli bir IB Biyoloji öğretmenimizle derslere başlayarak, tüm müfredattaki eksiklerini kapat. 

IStel IB Biyoloji HL özel ders, istersen de IB Biyoloji SL özel ders ihtiyacın olsun, TestPRep’te sana yardımcı olacak harika öğretmenler var. IB Biyoloji özel ders öğretmenlerimizle, karşına çıkabilecek engeller ne olursa olsun, bunların üstesinden gelebileceğini ve başarılı olabileceğini unutma. Kendine ve yeteneklerine inan, başarabileceğinin farkına varacaksın. Haydi bu yolculuğa birlikte çıkalım ve IB Biyoloji’deki potansiyelini ortaya çıkaralım!

IB Biyoloji özel ders SL HL

IB BİYOLOJİ ÖZEL DERS PROGRAMLARININ İÇERİĞİ

Eğer üst kalite bir IB Biyoloji öğretmenliği arıyorsanız, sizin için mükemmel bir seçimiz! Kapsamlı akademik geçmişimiz ve farklı arka plan ve yeteneklere sahip öğrencilere ders verme deneyimimizle, bu zorlu konunun karmaşık kavramlarını tam olarak kavramanıza yardımcı olabileceğimizden daha emin olamazdık. IB Biyoloji dersinin sizi korkutmasına izin vermeyin. Biraz rehberlik ve çok çalışma ile akademik hedeflerinize ulaşmaya başlayacaksınız. Peki neden bekliyorsunuz? Bizimle bugün iletişime geçin ve 7 yolculuğuna başlayalım!

IB BİYOLOJİ REVISION GRUP DERSLERİYLE MOLEKÜLER BİYOLOJİDEN HÜCRE YAPISINA KADAR TÜM KONULARI EZBERLEMEDEN ÖĞRENİRKEN %40 İNDİRİMLİ ÖĞRENİN

Haftada 4.5 saat online ve sizinle aynı sevide öğrencilerden oluşan bir grupla IB Biyoloji revision dersleri! Eğer dersi kaçırırsanız, dersleri tekrar izleme şansınız olacak, ancak mümkün olduğunca kaçırmamaya çalışın. Özel derslere kıyasla %40 daha ekonomik olan IB Biyoloji revision kursları, belirli günlerde ve saatlerde yapılıyor. IB Biyoloji revision hazırlık kursu, IB puanlarınızı en üst düzeye çıkaracak en iyi seçeneklerden biri.

IB Biyoloji revision kursumuz, hücre biyolojisi, moleküler biyoloji, genetik, ekoloji ve evrim de dahil olmak üzere IB Biyoloji müfredatının tüm alanlarını kapsar. Deneyimli öğretmenlerimizin etkileşimli ve online dersleriyle öğrencilerimiz, IB Biyolojideki kavram ve soru tiplerini öğrenip hızlıca çözecekler.  IB Biyoloji revision kursumuzun birçok kaynak desteği mevcuttur, bu kaynaklar öğrencilere sınavlara hazırlanırken yardımcı olacak pratik sorular ve IB Biyoloji past paper soru ve çözümlerini de içerir. 

IB BİYOLOJİ REVISION KURSU İSTATİSTİKLERİMİZ

Amacımız, her öğrencinin benzersiz ihtiyaçlarına uygun bir öğrenme deneyimi sağlamak, böylece öğrencilerin çalışmalarında tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmaktır. IB Biyolojide başarılı olmak istiyorsanız, revizyon kursumuz sizin için mükemmel bir seçim.

Hedef puana ulaşma yüzdesi
83%
Öğrenci memnuniyeti
93%

IB BİYOLOJİ REVISION KURS İÇERİĞİ

19 Ağustos 2024 – 1 Kasım 2024

PRE-IB BİYOLOJİ KURSLARIYLA IB BİYOLOJİ'YE ARKADAŞLARINIZIN ÖNÜNDE BAŞLAYIN

Pre-IB Biyoloji kursu, Uluslararası Baccalaureate seviyesinde daha ileri çalışmalar yapmak isteyen öğrencilere sağlam bir temel sağlamak için, öncelikle biyolojinin temel prensipleri ve kavramlarını tanıtmak üzere tasarlanmıştır. Bu ders, bu sene IB programına başlayacak biyolojinin temel kavramlarını ve prensiplerini öğrenmek isteyen öğrencilere yöneliktir

Bu kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler, IB Biyoloji müfredatının zorluklarıyla başa çıkmak için gerekli bilgi ve becerilerle donatılacaklar ve gelecekteki akademik başarılarında üstünlük sağlayacaklar. Dolayısıyla Pre-IB Biyoloji kursu, biyolojinin daha derinlemesine anlaşılmasını isteyen ve akademik kariyerlerinde gelecekteki başarıyı sağlamak isteyen öğrenciler için değerli ve kesinlikle tavsiye edilen bir seçenektir.

PRE-IB BİYOLOJİ KURS İÇERİĞİ

12 Ağustos 2024 – 12 Eylül 2024

Bir ebeveyn olarak, kızım Özge’nin IB Kimya, IB İngilizce ve IB Biyoloji dersleri aldığı TestPrep’in IB Eğitimi ile yaşadığım olumlu deneyimi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Geçmişte başka özel ders hizmetlerini de denemiştik, ancak hiçbiri TestPrep’in sunduğu kalite ve paranın karşılığı ile kıyaslanamazdı.
TestPrep’in herhangi bir gizli ücret içermeyen şeffaf fiyatlandırma yapısı, diğer özel ders hizmetleriyle olan deneyimlerimizden olumlu bir şekilde değişikti. Buna ek olarak, idari ekip duyarlı ve profesyoneldi ve sorunsuz bir özel ders süreci sağladı. TestPrep’i diğerlerinden ayıran bir özellik de sürekli gelişime olan bağlılığı. Özel öğretmenlerinin ve hizmetlerinin belirledikleri yüksek standartları sürekli olarak karşılamasını sağlamak için öğrencilerden ve velilerden aktif olarak geri bildirim alıyorlar. Şimdiye kadar olan süreçte, öncelikle kızım, sonra da ben çok ama çok mutlu olarak hizmet aldık. Tavsiye ederim.

Meryem Akpunar

IB Öğrenci Velisi

MİD-IB BİYOLOJİ KURSLARIYLA İLK SENE IB BİYOLOJİ MÜFREDATINDA USTALAŞIN VE EKSİKLERİNİZİ KAPATIN

MID-IB Biyoloji kursu, biyolojinin prensip ve kavramlarının öğrencilere derinlemesine anlatılması için tasarlanmış kapsamlı bir programdır. MID-IB Biyoloji dersini tamamlamak, öğrencileri IB’de ikinci yıllarına eksiksiz hazırlayacak ve ileri çalışmalar için hazırlayacaktır.

MID-IB BİYOLOJİ KURS İÇERİĞİ

8 Temmuz 2024 – 10 Ağustos 2024

1

KAYIT OLUN

MID-IB derslerine kayıt olun ve hazırlığa hemen başlayın! Web sayfamız üzerinden kaydınızı tamamlayın ve size hemen kullanıcı bilgilerinizi iletelim.

2

DENEME SINAVINA GİRİN

Seviyenize uygun bir sınıfta yer almanız ve bu sayede hızlı ilerlemenizi garanti altına almamız için, deneme sınavını çözün ve hemen sınıfınızı oluşturalım.

3

DERSLERE BAŞLAYIN

Size sürekli link ve şifre gönderimi yapmayacağız. Tüm derslere ve sınavlara kendi sayfanızdan girin. Hepsi bu!

IB Biyoljoi IA özel ders EE özel ders

IB BİYOLOJİ IA & EE DERSLERİ

IB Biyoloji IA ve EE projeleri, öğrencilerin seçtikleri bir biyoloji konusunda araştırma yapmalarını ve bir makale yazmalarını gerektirir. IA ve EE, araştırma süreci ve konu seçimi açısından benzerlik gösterse de, kapsam, uzunluk ve değerlendirme kriterleri açısından belirgin farklılıklar vardır.

Genellikle 6-12 sayfadan oluşan IB Biyoloji IA, belirli bir konuya odaklanan daha kısa bir makaledir ve öğrencilerin küçük bir deneysel araştırma tasarlamalarını ve gerçekleştirmelerini gerektirir. Buna karşılık, IB Biyoloji EE daha kapsamlı bir projedir ve öğrencilerin geniş bir konuda kapsamlı araştırmalar yapmasını gerektirir ve 4.000 kelimeden uzun olabilir.

KONU BULMADAN TESLİME KADAR IB BİYOLOJİ IA VE EE DESTEĞİ

Bu projelerde başarılı olmak için öğrencilerin araştırma sürecini, araştırma sorusu nasıl oluşturulur, deneylerin veya araştırmaların nasıl yapılacağı, verilerin nasıl toplanacağı, bulguların nasıl analiz edilip yorumlanacağı ve sonuçlarının nasıl net ve özgürce sunulacağı gibi konularda desteğe ihtiyacı olacaktır. Ek olarak, öğrenciler, IB Bİyoloji IA ve EE için IB kriterlerine uymanın yanı sıra, konuyla ilgili bilgilerini göstererek çalışmalarında eleştirel düşünme ve yaratıcılık unsurlarını da dahil etmeye çalışmalıdırlar. Tüm bu desteği almak için bizimle iletişime geçebilir ve IB Biyoloji IA ya da EE dersi almaya başlayabilirsiniz.

IB BİYOLOJİ DERSLERİNE BAŞLAMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

2

ÖDEME SONRASI YÖNLENDİRİLDİĞİNİZ SAYFADAKİ FORMU DOLURUN

Ödemeyi tamamladığınızda form sayfasına otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Kısa formu doldurun.

3

KİSİŞEL SAYFANIZ OLUŞTURULDUĞUNDA EN KISA SÜREDE İLETECEĞİZ

Formda yer alan bilgilerin güncel olduğundan emin olun. Mümkünse WhatsApp kullanılan bir numara paylaşın.

4

SİZE ÖZEL OLUŞTURULACAK OLAN SAYFADAN TÜM DERSLERE ERİŞİN

Size sürekli link ve şifre gönderimi yapmayacağız. Tüm derslere ve sınavlara kendi sayfanızdan girin. Hepsi bu!

IB BİYOLOJİ HAZIRLIĞINDA NEDEN TESTPREP?

TestPrep, IB Biyoloji için özel olarak tasarlanmış olağanüstü hazırlık kaynakları sunar. Tecrübeli eğitimcilerimizden oluşan ekibimiz, IB Biyoloji müfredatındaki tüm konuları kapsayan kapsamlı kaynaklar özenle hazırlamıştır. Öğrenme materyallerimiz, güncel müfredat gereksinimlerini yansıtmak için düzenli olarak güncellenmektedir. Ayrıca detaylı geri bildirim ve ilerleme raporları sağlayarak, çalışmalarınız boyunca ilerlemenizi takip etmenizi ve daha fazla dikkat gerektiren alanları belirlemenizi sağlıyoruz. Platformumuz kullanıcı dostu ve kolayca erişilebilir olup, dünyanın herhangi bir yerinden kendi hızınızda çalışabilmenizi sağlar. Mükemmel kaynaklar ve destek sunma taahhüdümüz, yüzlerce öğrencinin IB Biyoloji’de üstün başarılar elde etmesine olanak sağlamıştır. IB Biyoloji hazırlığınızı bir üst seviyeye çıkarmak için bugün TestPrep’i seçin.

TESTPREP'İN DİĞER IB DERS SEÇENEKLERİ

Sadece IB Biyoloji dersleri sunmuyoruz. Aşağıdaki derslerin hepsinde çalışmalarınıza destek olabiliriz. Aşağıdaki listeden dersinizi seçip, notlarınızı yükseltmeye başlayabilirsiniz.

IB BİYOLOJİ DERSLERİ ÖĞRENCİ YORUMLARI

9 yanıt

 1. TestPrep IB Biyoloji kursunun benim için ne kadar faydalı olduğunu anlatamam. Özellikle deneylerle ilgili problemleri ve çıkmış sınav sorularını çözmemde çok bir yardımcı oldular. Öğretmenlerin bilgisi ve destekleyici materyaller gerçekten hızlı ilerlememi sağladı. Biyoloji dersini seven bir öğrenciyim ama IB’ye başladığımda sadece sevmenin yetmediğini anladım ve ilk notum 45 geldi. Sonra TestPrep’i bulduk ve fiyatları biraz yüksek gelse de, ilk dersi almak istedim. Ardından bilmediğim çok detayın olduğunu anladım ve derslere devam ettim. Bu sayede ikinci sınavım 93 geldi. Öncelikle Hocam’a sonra da benimle çok ilegilenen İdil Hanım’a çok teşekkürler 🙂

 2. TestPrep’in online IB Biyoloji dersleri, IB Mayıs sınav hazırlığı sürecimde benim için kritik bir rol oynadı. Hocaların deneyimi, karmaşık konuları anlamamı kolaylaştırdı. Ayrıca, online derslerin esnekliği benim için büyük bir avantajdı. TestPrep’i seçmek, Biyoloji dersindeki başarıma olumlu bir katkı sağladı. Teşekkür ederim.
  Yorum yazmak için biraz geç kaldım ama skorumla beraber yazdığım için de iyi olmuş olabilir, 7 aldım 🙂

 3. IB Biyoloji derslerinde başarılı olmamda TestPrep’in online dersleri büyük bir rol oynadı. Hocaların bilgisi ve deneyimi, konuları daha iyi anlamamı sağladı. Online derslerin avantajlarından biri de derslerin kayıtlarını izleyebilmem, böylece konuları tekrar etme şansım oldu. Bu yöntemle Biyoloji dersindeki performansımı artırdım. Tüm arkadaşlara tavsiye ederim.

 4. IB Biyoloji derslerini online olarak almak, hem zamanımı daha verimli kullanmama hem de konulara daha iyi odaklanmama yardımcı oldu. TestPrep’in hocaları, IB programının gereksinimlerini tam anlamıyla biliyorlar ve bu da sınav sürecinde çok değerli bir avantaj sağlıyor. Aldığım derslerle ilgili olarak son derece olumlu düşüncelerim var. Hem sınıf arkadaşlarıma hem de MUN arkadaşlarıma tavsiye ediyorum sizi.

 5. IB Biyoloji HL dersleri için TestPrep’ten aldığım özel derslerle ilgili çok memnun kaldım. Online dersler sayesinde, derslere istediğim yerden katılabilme imkanım oldu. Hocaların IB öğretmeni olması, konuları daha derinlemesine anlamama ve sınavlara daha etkili bir şekilde hazırlanmama yardımcı oldu. Tüm IB Biyoloji öğrencilerine tavsiye ederim.

 6. TestPrep’ten aldığım IB Biyoloji HL dersleri, konuları daha iyi anlamamı sağladı ve sınavlara daha iyi hazırlanmama yardımcı oldu. Online derslerin esnekliği, yoğun bir programım olduğunda bile derslere katılabilmemi sağladı. Hocaların IB öğretmeni olmaları, sınav stratejileri konusunda bana güven kazandırdı. Çok memnunum ve tavsiye ederim.

 7. İki yıldır IB programında olduğum süre boyunca ders aldım ve bu sayede notlarım 89’un altına düşmedi. Hem IA hem EE hem de okul sınavlarım için de destek aldım ve 2 yılın sonunda elde ettiğim skorlardan çok ama çok mutluyum. Biyoloji ile birlikte diğer derslerden de destek aldım ve öğretmenlerim her zaman sorularımı yanıtlamak için zaman ayırdılar. Ders almak ve notlarını yükseltmek isteyen herkese TestPrep’in IB derslerini tavsiye ederim.

 8. IB Biyoloji öğretmenime ne kadar minnettar olduğumu ifade edemem. Hocam sayesinde notlarım düzenli olarak yükseldi ve IB sorularını ezberlemeden yorumlamayı öğrendim. Dersin yapısı, benim ilgilendiğim konuları daha derinlemesine analiz etmeme destek oldu ve Biyoloji’nin ezber olduğuna dair önyargımı kırmamı sağladı. Sıkı çalışmalarımın karşılığı olarak, tüm IB Biyoloji sınavlarımdan harika notlar aldım. Desteğe ihtiyacı olan tüm öğrenci arkadaşlarıma TestPrep’i tavsiye ederim.

 9. Bir ebeveyn olarak, kızım Özge’nin IB Kimya, IB İngilizce ve IB Biyoloji dersleri aldığı TestPrep’in IB Eğitimi ile yaşadığım olumlu deneyimi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Geçmişte başka özel ders hizmetlerini de denemiştik, ancak hiçbiri TestPrep’in sunduğu kalite ve paranın karşılığı ile kıyaslanamazdı.
  TestPrep’in herhangi bir gizli ücret içermeyen şeffaf fiyatlandırma yapısı, diğer özel ders hizmetleriyle olan deneyimlerimizden olumlu bir şekilde değişikti. Buna ek olarak, idari ekip duyarlı ve profesyoneldi ve sorunsuz bir özel ders süreci sağladı. TestPrep’i diğerlerinden ayıran bir özellik de sürekli gelişime olan bağlılığı. Özel öğretmenlerinin ve hizmetlerinin belirledikleri yüksek standartları sürekli olarak karşılamasını sağlamak için öğrencilerden ve velilerden aktif olarak geri bildirim alıyorlar. Şimdiye kadar olan süreçte, öncelikle kızım, sonra da ben çok ama çok mutlu olarak hizmet aldık. Tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir