IB TOK ÖZEL DERSLE ELEŞTİREL DÜŞÜNME BECERİLERİNİZİ GELİŞTİRİN VE AKADEMİK PERFORMANSINIZI ARTIRIN

Eğer IB programını takip eden bir öğrenciyseniz, muhtemelen TOK dersinden bahsedildiğini duymuşsunuzdur. Bu ders, eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeyi ve öğrencilere, göz ardı edilen bilgiler dahil olmak üzere bilgiyi analiz etmek ve değerlendirmek için gerekli araçları donatmayı amaçlamaktadır. IB TOK özel ders ile TOK sunumlarına ve yazılı ödevlerine nasıl yaklaşacağınıza dair yönlendirme alabilirsiniz.

IB® TOK DERSLERİ

Online! Londra! İstanbul! ABD!

SİZE EN UYGUN IB TOK DERS TÜRÜNÜ SEÇEBİLİRSİNİZ

IB EXAMINER TOK ÖĞRETMENLERİ

Examiner IB TOK öğretmenlerimizle puan kaybını sıfıra indiirn ve A alarak okullara en iyi notlarla başvuru yapın. Hem TOK essay hem de TOK sunumu için destek alarak kısa sürede en iyi çalışmanızı oluşturun. Siz de examiner öğretmenlerimizden IB dersi alma ayrıcalığını hakediyorsunuz.

IB TOK ESSAY DERSLERİ

Öğrencilerin eleştirel düşünme, analiz ve akıl yürütme becerilerini geliştirmede yardımcı olmak için IB TOK Essay dersleri sunuyoruz. Sınıflar nitelikli öğretmenler tarafından yönlendirilir ve öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamak üzere uyarlanır. Hemen TOK Essay için destek almaya başlayabilirsiniz.

IB TOK SUNUM DERSLERİ

IB TOK sunumu, geniş çaplı araştırma, analiz, eleştirel düşünce ve etkili iletişim becerilerini gerektirir. Başarılı olmak için öğrenciler net ve ikna edici bir argüman oluşturabilmeli, işaret ve mantık sebepleriyle desteklemeli ve dinleyicilerini bilgilendiren bir şekilde sunabilmelidir. 

IB TOK DERSLERİMİZ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

IB TOK dersleri hakkında bu SSS size yardımcı olmazsa bizi hemen arayabilirsiniz ya da WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

IB TOK Exhibition, TOK dersinin önemli bir bileşenidir ve IB Diploma Programı’nın zorunlu bir parçasıdır.

IB TOK Exhibition, öğrencilerin kişisel gelişimlerinin, kültürel anlayışlarının ve eleştirel düşünme becerilerinin sergisi olarak hizmet eder. Öğrencileri, kendi TOK kavramlarının anlayışlarını ve bu kavramların güncel gerçek dünya problemleriyle nasıl ilgili olduğunu temsil eden bir sunum oluşturmaya yönlendirir IB TOK Exhibition, öğrencilerin bir dizi sanat, müzik ve görsel medya aracılığıyla TOK dersinde öğrendikleri çeşitli kavramlarla ilgilenmelerini sağlar.

IB TOK Essay, Uluslararası Bakalorya Diploma Programının önemli bir parçasını oluşturan akademik bir görevdir. Öğrencilerin eleştirel düşüncelerini kullanmalarını ve bilgi sorularına katılımcı olmalarını teşvik eden zorlu bir tasktır. TOK, Bilgi Teorisi anlamına gelir ve bu makale bilginin nasıl edinildiğini ve sadece bir fikir ile bilgi arasındaki farklılıkları keşfetmek üzere tasarlanmıştır. TOK öğrenme hedeflerinize uyumu bir yansıma olarak düşündüğünüzde, en üst düzeyde önem vermek kesinlikle gereklidir. IB TOK Essay TOK dersinizin anlayışınızı ve bilgi sorularının organize, eleştirel ve düşünceli bir değerlendirmesini oluşturma yeteneğinizi ölçmek amacıyla tasarlanmıştır. Öğrenciler, her akademik yılın başında yayınlanan altı TOK Essay başlığına dayanarak 1200-1600 kelime yazı yazmak zorundadır.

IB TOK ÖZEL DERSLE BİLGİNİN KÜLTÜREL, TARİHSEL VE KİŞİSEL FAKTÖRLER TARAFINDAN NASIL ŞEKİLLENDİRİLDİĞİNİ KEŞFEDİN

Ders içeriği bazı öğrenciler için büyüleyici olsa da, diğerleri müfredatla başa çıkmakta zorlanabilir ve özel derslerden faydalanabilirler.

Eğer bu öğrencilerden biriyseniz, IB Theory of Knowledge dersine özel dersler almak ilginizi çekebilir. Bir özel öğretmenle birlikte, TOK dersini daha iyi anlamak için birebir ilgi ve özelleştirilmiş desteği alabilirsiniz. Sonuçta, özel dersler, bu zorlu dersi başarıyla tamamlamanız ve en iyi notları almanız konusunda daha özgüvenli hissetmenize yardımcı olabilir.

Bu ders, sadece ilgili bilgileri seçmek ve sentezlemekle kalmaz, aynı zamanda farklı perspektifleri de dikkate alıp kendi ve diğerlerinin argümanlarının güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirmeyi de içerir. Ek olarak öğrenciler, sunum formatına dikkat etmeli, uygun görselleri seçmeli ve sunumlarının açık, kendine güvenen ve organize bir şekilde sunulmasını sağlamalıdırlar. 

IB TOK özel ders

IB TOK ÖZEL DERS PROGRAMLARININ İÇERİĞİ

Uluslararası Bakalorya tarafından sunulan TOK dersi, IB Diploma Programının ayrılmaz bir parçasıdır. Öğrencilere öğrenme ve düşünme süreçlerine eleştirel bir yaklaşım kazandırmayı amaçlayan çok yönlü bir kurstur. TOK sayesinde, öğrenciler farklı bilgi alanlarında yapılan bilgi iddialarını analiz ve değerlendirmeyi, aynı zamanda bilginin kendisinin nasıl oluşturulduğunu ve yayıldığını incelemeyi öğrenirler. Ayrıca TOK, bilginin kültürel, tarihsel ve kişisel faktörler tarafından nasıl şekillendirildiğini de keşfeder ve öğrencilere karmaşık ve dinamik dünyada yol almak için gerekli farkındalık ve araçları sağlar.

IB TOK DERSLERİNE BAŞLAMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

1

TAKSİTLİ YA DA TEK ÇEKİM OLARAK ÖDEMEYİ TAMAMLAYIN

Kredi kartıyla 100% güvenli ödeme

2

ÖDEME SONRASI YÖNLENDİRİLDİĞİNİZ SAYFADAKİ FORMU DOLURUN

Ödemeyi tamamladığınızda form sayfasına otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Kısa formu doldurun.

3

KİSİŞEL SAYFANIZ OLUŞTURULDUĞUNDA EN KISA SÜREDE İLETECEĞİZ

Formda yer alan bilgilerin güncel olduğundan emin olun. Mümkünse WhatsApp kullanılan bir numara paylaşın.

4

SİZE ÖZEL OLUŞTURULACAK OLAN SAYFADAN TÜM DERSLERE ERİŞİN

Size sürekli link ve şifre gönderimi yapmayacağız. Tüm derslere ve sınavlara kendi sayfanızdan girin. Hepsi bu!

IB TOK HAZIRLIĞINDA NEDEN TESTPREP?

IB TOK Essay ve Sunumuna hazırlanırken TestPrep’in harika bir seçim olduğu pek çok neden var. IB öğrencilerinin özel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan yüksek kaliteli bir programdır ve derste tam potansiyelinizi elde etmenize yardımcı olacak birçok özellik ve faydaya sahiptir. Diğer seçeneklere kıyasla TestPrep’i seçmenin en büyük nedenlerinden biri, TOK müfredatının kapsamlı bir şekilde ele alınmasıdır. TestPrep ile öğrenciler müfredatta kapsanan tüm ana kavram ve fikirleri anlamalarına ve öğrenmelerine yardımcı olacak çeşitli kaynaklara ve araçlara erişim sağlayacaktır. Ek olarak, TestPrep dünyanın herhangi bir yerinden erişilebilen son derece esnek ve uygun bir programdır. Evde, okulda veya dışarıda olsanız bile, istediğiniz zaman giriş yaparak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Dolayısıyla, tam potansiyelinizi elde etmenize yardımcı olabilecek üstün kaliteli bir IB TOK hazırlık programı arıyorsanız, TestPrep’ten daha iyi bir seçenek bulamazsınız!

TESTPREP'İN DİĞER IB DERS SEÇENEKLERİ

Sadece IB TOK dersleri sunmuyoruz. Aşağıdaki derslerin hepsinde çalışmalarınıza destek olabiliriz. Aşağıdaki listeden dersinizi seçip, notlarınızı yükseltmeye başlayabilirsiniz.

IB TOK DERSLERİ ÖĞRENCİ YORUMLARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir