IB KİMYA ÖZEL DERS VE HAZIRLIK KURSLARIYLA ELEKTRON DİZİLİMİNDEN ORGANİK KİMYAYA KADAR TÜM MÜFREDATI EZBERSİZ ÖĞRENİN

Önemli kavramları anlamanızı sağlamak, özgüveninizi artırmak ve konuyu ezberlemeden anlamanızı sağlamak için IB Kimya özel ders planları ve rehberlik sunuyoruz. Higher Level | HL ya da Standard Level | SL olun, TestPrep’in IB Kimya öğretmenleri size tüm zorluklara karşı yardımcı olacak. IB Kimya dersinde kişiselleştirilmiş ve kapsamlı öğretim sağlıyoruz. Başarınız bizim önceliğimizdir. IB Kimya IA desteğine mi ihtiyacınız var? Hiç korakmayın, tam puan için buradayız!

IB® KİMYA DERSLERİ

Online! Londra! İstanbul! ABD!

7 ÜZERİNDEN 6.01 ORTALAMA

Neden mi TestPrep’in IB Kimya dersleri? Sebep çok açık: eğlenirken IB Kimya öğrenin ve ezberlemeden öğrenen yüksek puanlı öğrencilerin arasına adınızı yazdırın!

6-KİŞİLİK IB KİMYA SINIFLARI

Kalabalık sınıflarda size söz hakkı gelmezken, az öğrencili sınıflarda interaktif öğrenme olmaz. TestPrep’in IB Kimya grup ders sınıfları, en uygun öğrenci/sınıf oranına sahip.

10 IB KİMYA DENEME SINAVI

Hem IB Kimya past paper hem de IB Kimya Questionbank ile IB Kimya sınavlarına hazırlanın. Görmediğiniz soru tipi kalmasın ve 7 yolculuğunda hızlanın!

IB KİMYA DERSLERİMİZ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

Şimdiye kadar Kimyayı ezberleyerek mi öğrendiniz? Sizin için üzgünüz 🙁 ama çok geç değil. Bizimle bir ders planlayın ve IB Kimya dersi yeni favoriniz olsun 🙂

Değil 🙂 IB ders seçimi yaparken, derslerin zor ya da kolay olmasına göre değil, üniversitenizin sizden hangi dersleri istediğine göre seçim yapın. IB Kimya HL, SL’e kıyasla işlem yapmanızı da istemektedir. Korkmayın, türev ya da interal almayacaksınız 🙂

Agricultural Engineering
Agriculture, General
Animal Sciences
Astronomy
Biochemistry
Biology, General
Biomedical Engineering
Biotechnology
Botany
Chemical Engineering
Chemistry
Computer Software Engineering
Electrical Engineering
Engineering and Industrial Management
Environmental Engineering
Environmental Science
Environmental Studies
Fishing and Fisheries
Food Science
Foods, Nutrition, and Wellness Studies
Forensic Chemistry
Forensic Science
Forestry
Genetics
Geology
Industrial Engineering
Marine Biology
Marine Sciences
Materials Engineering
Mechanical Engineering
Molecular Biology
Natural Resources and Conservation
Natural Resources Management and Policy
Neuroscience
Nuclear Engineering
Nursing (RN)
Nutrition Sciences
Pharmaceutical Sciences
Physician Assistance
Pre-Physical Therapy
Predentistry
Premedicine
Prenursing Studies
Psychology
Public Health
Soil Science
Wildlife, Fish, and Wildlands Science and Management
Zoology

IB derslerinin sınav formatında değişiklikler olabilir Bu sebeple, sayfamızı güncel tutmak adına, güncel ap sınav süresine ulaşmak için, IB Kimya sayfasınının linkini ekliyoruz, tıklayabilirsiniz

IB KİMYA ÖZEL DERSLE ANTOINE LAVOISIER'İN GÖZÜNDEN KİMYAYA BAKMAYA NE DERSİN?

IB Kimya dersi, çeşitli soyut kavramlar ve teorik modellerin derinlemesine işleyişini anlamayı gerektiren gerektiren karmaşık ve çok yönlü bir derstir. Bu nedenle birçok öğrenci, bu dersin ayrıntılarını tam olarak kavramada zorluk çektiğini fark ediyor.

Ancak, iyi bir IB Kimya özel ders öğretmeninin yardımıyla, öğrenciler bu alanda başarılı olmak için ihtiyaçları olan bilgi ve becerileri edinebilirler. Hedefe yönelik dersler ve sadece size göre planlanan IB Kimya dersleriyle ister HL isterseniz de SL öğrencisi olun, derslerimiz ile, kimyasal reaksiyonlar, atomik yapı ve bağlar gibi ana kimya kavramları ve prensiplerinin işleyişini öğreneceksiniz.

İlk dönem IB Kimya konularını tekrar etmek, yeni döneme hazır başlamak ya da sadece anlamadığınız konularda hızlı bir şekilde eksiklerinizi kapatmak isteyin; TestPrep’te her zaman size uygun bir çözüm var!

IB Kimya özel ders

IB KİMYA ÖZEL DERS PROGRAMLARININ İÇERİĞİ

Öğrencilerin derslerinde başarılı olmalarına yardımcı olmak için IB Kimya özel ders ile profesyonel özel dersler sunuyoruz. Bilgili ve deneyimli öğretmenlerimiz, öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için kişiselleştirilmiş dikkat ve rehberlik sağlamaktadırlar. Derslerimiz, zor IB Kimya kavramlarının anlaşılmasını kolaylaştırmak için karmaşık materyali erişilebilir ve anlaşılır bir biçimde sunacak şekilde tasarlanmıştır. IB Kimya sınavında ve ötesinde başarı için öğrencilerin özgüvenlerini artırmaları ve etkili çalışma alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olmak için kararlıyız. IB Kimya özel ders hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve akademik yolculuğunuzu nasıl kolaylaştırabileceğimizi öğrenmek için bugün bizimle iletişime geçin.

IB KİMYA REVISION GRUP DERSLERİYLE %40 İNDİRİMLİ ÖĞRENİRKEN PERİYODİK TABLODAN ORGANİK KİMYAYA KADAR TÜM SORU ÇEŞİTLERİNE HAKİM OLACAKSINIZ

Haftada 4.5 saat online ve sizinle aynı sevide öğrencilerden oluşan bir grupla IB Kimya revision dersleri! Eğer dersi kaçırırsanız, dersleri tekrar izleme şansınız olacak, ancak mümkün olduğunca kaçırmamaya çalışın. Özel derslere kıyasla %40 daha ekonomik olan IB Kimya revision kursları, belirli günlerde ve saatlerde yapılıyor. IB Kimya revision hazırlık kursu, IB puanlarınızı en üst düzeye çıkaracak en iyi seçeneklerden biri.

Deneyimli öğretmenlerimiz ve kapsamlı programımız sayesinde hedeflerinize ulaşmanız çok kolay olacak. Sınav stratejileri ve konuları öğrenirken aynı zamanda size sınavda puan kazandıracak püf nokataları öğrenecek, odaklanacak ve Kimya öğrenmenin keyfini çıkaracaksınız. 10 IB Kimya past paper deneme sınavı, ödevler ve çıkmış sorulardan oluşan IB Kimya questionbank ile hazırlığınızı en üst düzeye çıkaracaksınız ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte en yüksek puanı elde edeceksiniz.

IB KİMYA REVISION KURSU İSTATİSTİKLERİMİZ

Dersimiz, öğrencilerin IB Kimya sınavına kendilerine güvenle hazırlanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Tecrübeli ve özverili öğretmenlerimiz öğrenci odaklı ve ilgi çekici bir IB Kimya revision kursu müfredatı geliştirdiler, böylece öğrencilerin öğrenmelerini keyifli bir hale getirdiler ve ezberlemeden kimya öğrenmelerini sağladılar. Ders boyunca, öğrenciler birçok kaynağa erişebilirler. Dikkatle tasarlanmış ders yapımız, öğrencilerin IB Kimya sınavında üst notları almalarını sağlayan yüksek bir başarı oranıyla sonuçlanmıştır. Dersimizin birçok memnun öğrenci, öğretmen ve ebeveyn tarafından tavsiye edilmesinden gurur duyuyoruz.

Hedef puana ulaşma yüzdesi
88%
Öğrenci memnuniyeti
99%

IB KİMYA REVISION KURS İÇERİĞİ

19 Ağustos 2024 – 1 Kasım 2024

PRE-IB KİMYA KURSLARIYLA IB KİMYA'YA HAZIR BAŞLAYIN

Eğer Uluslararası Bakalorya programı resmen başlamadan önce kimya konusunda temel bilgi sahibi olmak veya sadece derse önceden hazırlıklı olmak istiyorsanız, Pre-IB Kimya derslerine kaydolun! Bu dersler, öğrencilere kimyanın konularında güçlü bir temel sağlarken, aynı zamanda IB programında ele alınacak daha karmaşık kavramları da keşfetmeyi amaçlamaktadır.

Bu kursa katılarak, farklı kimyasal reaksiyonlar, atom yapıları ve kimyasal bağlanma gibi önemli konular hakkında bilgi sahibi olma fırsatınız olacak. Sadece akademik kariyeriniz boyunca size faydalı olacak değerli bilgi ve beceriler kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda IB programının zorluklarına daha iyi hazırlanacaksınız. Bu nedenle, beklemeyin – hemen Pre-IB Kimya derslerine kaydolun ve başarı için kendinizi hazırlayın!

PRE-IB KİMYA KURS İÇERİĞİ

12 Ağustos 2024 – 12 Eylül 2024

TestPrep ile kimya derslerinde harika bir deneyim yaşadım. Barış hoca, gerçekten çok iyi iletişim kuruyor ve sanki Z kuşağından 🙂 Her öğrenciye aynı şekilde anlattığını düşünürdüm fakat ders alan bir arkadaşımdan tamamen farklı örneklerle açıkladığını duydum. Her öğrencinin ihtiyaçlarına göre ders anlatmak gerçekten zorlayıcı olmalı. TestPrep’ten aldığım tüm derslerde kendimi her zaman desteklenmiş hissettim!

Rıdvan Saran

IB Öğrencisi

MID-IB KİMYA KURSLARIYLA İLK SENE IB KONULARINI TEKRAR EDİN

Mid-IB Kimya kursu, IB Kimya’da ilk yılını bitiren öğrencilerin, ilk sene konularını tekrar etmesi için oluşturulmuştur. İster yaz dönemini değerlendirmek istiyor olun, isterseniz de ilk sene konularındaki eksiklerini kapatmak isteyin; MID-IB Kimya kurslarımız tam size göre. Mid-IB Kimya kursuna katılan öğrenciler, IB’nin ikinci yılında zorlanmadan ilerleyebilmekte.

MID-IB KİMYA KURS İÇERİĞİ

8 Temmuz 2024 – 10 Ağustos 2024

1

KAYIT OLUN

MID-IB derslerine kayıt olun ve hazırlığa hemen başlayın! Web sayfamız üzerinden kaydınızı tamamlayın ve size hemen kullanıcı bilgilerinizi iletelim.

2

DENEME SINAVINA GİRİN

Seviyenize uygun bir sınıfta yer almanız ve bu sayede hızlı ilerlemenizi garanti altına almamız için, deneme sınavını çözün ve hemen sınıfınızı oluşturalım.

3

DERSLERE BAŞLAYIN

Size sürekli link ve şifre gönderimi yapmayacağız. Tüm derslere ve sınavlara kendi sayfanızdan girin. Hepsi bu!

IB KİMYA IA & EE DERSLERİ

Eğer IB Kimya dersini almış  bir öğrenciyseniz, IB Kimya IA ve EE’nin önemini biliyorsunuzdur. Programın kilit bileşenleri olan Kimya IA ve EE, öğrencilerin Kimya alanındaki araştırma becerilerini test etmek için tasarlanmıştır. Temel olarak, IA, öğrencilerin belirli seçilmiş konular üzerinde bağımsız araştırmalar yapmalarına odaklanırken, EE, Kimya alanındaki belirli bir konunun derinlemesine incelenmesine dayanan bir araştırma makalesidir. Bu projeleri tamamlamak, programdaki başarınız için hayati önem taşır. Bu nedenle, bu değerlendirmelere erken hazırlanmaya başlamak ve öğretmenlerimizden yardım almak önemlidir. 

BAŞINDAN SONUNA KADAR IB KİMYA IA VE EE DESTEĞİ

IB Kimya IA, bir araştırma yapmayı ve bulgular hakkında detaylı bir rapor sunmayı içerir. Öğrenciler, ders içeriğiyle ilgili bir konu seçmeli ve hem özgül hem de ölçülebilir bir araştırma sorusu geliştirmelidir. Ardından, deneyler yapmalı veya verileri toplamalı ve uygun analitik araçlar kullanarak ilgili sonuçlar çıkarmalıdırlar.

Başarılı bir IB Kimya IA hazırlamak için, öğrenciler araştırmalarını dikkatlice planlamalı ve yürütmeli ve temel kimya prensiplerini kullanmalıdır. IA, profesyonel bir bilimsel makaleyi yansıtmak için uygun bir yapıya ve formata sahip detaylı bir rapor gerektirir. Tüm bu hazırlık aşamaları için IB Kimya Internal Assessment dersi vermekteyiz.

IB KİMYA DERSLERİNE BAŞLAMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

2

ÖDEME SONRASI YÖNLENDİRİLDİĞİNİZ SAYFADAKİ FORMU DOLURUN

Ödemeyi tamamladığınızda form sayfasına otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Kısa formu doldurun.

3

KİSİŞEL SAYFANIZ OLUŞTURULDUĞUNDA EN KISA SÜREDE İLETECEĞİZ

Formda yer alan bilgilerin güncel olduğundan emin olun. Mümkünse WhatsApp kullanılan bir numara paylaşın.

4

SİZE ÖZEL OLUŞTURULACAK OLAN SAYFADAN TÜM DERSLERE ERİŞİN

Size sürekli link ve şifre gönderimi yapmayacağız. Tüm derslere ve sınavlara kendi sayfanızdan girin. Hepsi bu!

IB KİMYA HAZIRLIĞINDA NEDEN TESTPREP?

TestPrep, IB Kimya sınavı ve programı için özel ders ve kurs sağlayan önde gelen bir kurumdur. Programımız, alanında uzman deneyimli öğretmenler tarafından tasarlanmış ve yönetilmektedir. İnteraktif platformumuz, kişiselleştirilmiş öğrenmeye olanak tanır ve öğrencilerin tüm anlama seviyelerinde ilgi uyandırır. TestPrep ile öğrenciler, IB Kimya sınavında başarı için iyi donanımlı olacak ve akademik hedeflerine ulaşacaklar. Sıkı ve etkili bir hazırlık deneyimi için TestPrep’i seçin.

TESTPREP'İN DİĞER IB DERS SEÇENEKLERİ

Sadece IB Kimya dersleri sunmuyoruz. Aşağıdaki derslerin hepsinde çalışmalarınıza destek olabiliriz. Aşağıdaki listeden dersinizi seçip, notlarınızı yükseltmeye başlayabilirsiniz.

IB KİMYA DERSLERİ ÖĞRENCİ YORUMLARI

9 yanıt

  1. Kimya dersinde 92 almak çok mutlu hissetiriyor 🙂 Bu dersi çalışmaya başladığımda, benim 40 alacak bir öğrenci olmadığıma inanan Hocam’a gerçekten çok teşekkür ediyorum. TestPrep’teki özel derslerin gerçekten faydalı olduğunu düşünüyorum. Konuları anlamama ve sorunları çözme becerilerimi geliştirmeme gerçekten yardımcı oldular. Bu not, emeğimin karşılığını aldığımın bir kanıtı gibi. Çok ama çok teşekkürler.

  2. Yaz döneminde ders alarak eksiklerimi kapatmamı sağlayan ve kimya derslerinde başarıya ulaşmamı sağlayan TestPrep’e teşekkür ederek başlamak istiyorum! Barış hoca, sabrı ve anlatım tarzıyla kimyayı yeniden sevmemi sağladı. Ders almasam, 12. sınıfta kimya derslerini anlamam daha zor olurdu.

  3. Temmuz başında ilk sene tekrarı yapmak için Kimya dersleri almaya başladım ve farkettim ki biz okulda Kimya dersi almıyormuşuz. Kimyayı ezber olarak görerek bütün bir sene çok zaman kaybetmişim. TestPrep sayesinde dersi sevdim ve hocama çok teşekkrü ederim.

  4. TestPrep ile kimya derslerinde harika bir deneyim yaşadım. Barış hoca, gerçekten çok iyi iletişim kuruyor ve sanki Z kuşağından 🙂 Her öğrenciye aynı şekilde anlattığını düşünürdüm fakat ders alan bir arkadaşımdan tamamen farklı örneklerle açıkladığını duydum. Her öğrencinin ihtiyaçlarına göre ders anlatmak gerçekten zorlayıcı olmalı. TestPrep’ten aldığım tüm derslerde kendimi her zaman desteklenmiş hissettim!

  5. TestPrep’teki kimya derslerinin nasıl derslerinin geçtiğini anlamadan ders bitiyor! Barış hoca, kimyayı öğrenmeyi hem heyecanlı hem de heyecanlı hale getiriyor. Hem IA hem de lab raporu konusunda desteği sayesinde de çok güzel bir feedback aldım. Teşekkürler Hocam.

  6. TestPrep’in online kimya derslerine katılarak kimya notlarımın 4 seviyesinden 6 seviyesine yükselmesine çok seviniyorum. Zamanında nasıl başlayacağımı bilmediğim kimya sorunları çözmek benim için keyifli bir hale geldi. Teşekkürler TestPrep ve Barış hocam!

  7. Kimya konuları, TestPrep’in müthiş sayesinde daha önce hiç olmadığı kadar anlaşılır hale geldi. Hocamın enerjisi ve öğretme şekli sıradan dersleri eğlenceli hale getiriyor. Derslere koşarak giriyorum ve çok eğleniyorum. Aynı zamanda Kimyaya bakışım da çok değişti. Kesinlikle tavsiye ederim!

  8. TestPrep, kimya sınavlarına hazırlanmamı çok daha kolay hale getirdi. Barış hoca, karmaşık olduğunu düşündüğüm ve okulda anlayamadığım konuları basit ve anlaşılır bir şekilde açıklıyor. Onun sayesinde kimya derslerini sevmeye başladım ve notlarım yükseliyor!

  9. TestPrep sayesinde kimyada kendimi geliştirme fırsatı buldum. Zaten çok kötü değildim ama şimdi 7 seviyesinde soru cevaplayabiliyorum. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir